Ndërlidhjet

Shalke në krizë financiare


Klubi gjerman i futbollit Shalke ka shitur një pjesë të pronësisë së stadiumit dhe ka marrë një kredi për t’u përballur me krizën e rëndë financiare.
Shalke ka marrë kredi në vlerë 25.5 milionë euro, ndërsa më heret kishte bërë të ditur se kishte borxhe në vlerë 137 milionë euro.
Drejtoria e klubit shpreson se megjithë krizën financiare klubi do të siguroj plasman në Ligën e kampionëve.

XS
SM
MD
LG