Ndërlidhjet

Putin sërish i kërcënohet Ukrainës me gazKryeministri i Rusisë Vladimir Putin tha se Ukrania përsëri mund të ketë probleme me furnizimin me gaz, dhe përsëri për shkak të mospagesës.

Putin theksoi se edhe Bashkimi Evropian nuk i ka akorduar ndihmën Ukrainës sepse nuk ia dha Kievit paratë e premtuara.

Në janar, shpenzuesit kryesorë të BE-së mbetën pohuaj pa gaz, dy javë pas kontestit ruso-ukrainas rreth çmimit të gazit natyror.
XS
SM
MD
LG