Ndërlidhjet

SHBA-Rusi, pakt i ri për armatiminRusia dhe Shtetet e Bashkuara janë në rrugën e duhur për nënshkrimin e një marrëveshje të re për zvogëlimin e arsenalit të armëve bërthamore. Arkadi Dvorkoviç i bëri komentet gjatë një forumi të politikës së jashtme të mbajtur në Marok.

Dvorkoviç, këshilltar i Kremlinit, theksoi se nënshkrimi i marrëveshjes së re për armët bërthamore përfaqëson “përparim të madh për botën”.

Pakti aktual që kontrollon armatimin bërthamor është në fuqi deri në fund të këtij viti.
XS
SM
MD
LG