Ndërlidhjet

Klinton viziton Egjiptin


Sekretarja amerikane e shtetit, Hilari Klinton, sot do të bisedoi me presidentin e Egjiptit Hosni Mubarak. Kairo është stacioni i fundit i Hilari Klintonit në rajon në angazhimet për të ringjallë përpjekjet për paqen në Lindjen e Mesme. Pas katër ditë bisedimesh me liderët izraelit, palestinez dhe arab, analistët thonë se nuk ka shenja të kthesës. Ata vënë në pah se komentet e Klintonit që sugjeronin se administrata e Obamës më nuk mbështet kërkesën palestineze që Izralei të ndalë ngritjen e vendbanimeve ka shqetësuar arabët.
XS
SM
MD
LG