Ndërlidhjet

Abdullah: Qeveria e Karzait nuk ka legjitimitet


Rivali kryesor i Hamid Karzait në zgjedhjet presidenciale, Abdullah Abdullah, ka deklaruar se vendimi i komisionit zgjedhor për të shpallur Karzain president nuk është legal.
Ai ka thënë se qeveria e Karzait nuk mund të ketë legjitimitet në vendin e pllakosur nga korrupsioni dhe ka shtuar se nuk ka ndërmend të marrë pjesë në qeverinë e Karzait.
Sipas fjalëve të zëdhënësit të presidentit aktual qeveria e re do të duhej të formohej në afatin prej tre javësh dhe në te do të duhej të ishin ekspertë dhe disa ministrat të deritashëm.
XS
SM
MD
LG