Ndërlidhjet

Beograd: Akuzohen 6 serbë për krime lufteProkuroria për krime lufte e Serbisë ka ngritur akuzat ndaj gjashtë serbëve për rolin e tyre gjatë luftës së viteve 1992-’95 në Bosnje.

Ata akuzohen për vrasjen, dhunimin dhe torturimin e romëve në pjesën lindore të Bosnjës. Pesë nga të akuzuarit u arrestuan gjatë natës, kurse i gjashti gjendet në burg për krime të tjera.
XS
SM
MD
LG