Ndërlidhjet

Roçen: Nuk kemi konteste kufitare me fqinjët


Ministrta e Jashtëm të Shqipërisë dhe Malit të Zi, Ilir Meta dhe Milan Roçen, kanë nënshkruar në Podgoricë marrëveshjet për demarkacionin dhe regjimin pa viza.
Gjatë një konference për shtyp Milan Roçen ka thënë se marrëveshja për demarkacionin e kufirit është e para që Mali i Zi e nënshkruan me një vend tjetër pas shpalljes së pavarësisë. Shefi i diplomacisë malazeze tha se Podgorica zyrtare nuk ka konteste kufitare me fqinjët.
XS
SM
MD
LG