Ndërlidhjet

Vaksinohen 12 milionë banorë të Pekinit


Autoritetet kineze kanë vendosur që më 16 nëntor të filloj vaksinimi i të gjithë banorëve të Pekinit kundër gripit AH1N1, kanë bërë të ditur mediat kineze.
Vendimi thotë se të 12 milionë banorët e Pekinit duhet të vaksinohen.
Vaksinimi gratis do të bëhet në 400 klinika të qytetit dhe do të vazhdoj deri më 13 dhjetor.
Deri më tash në Kinë nga gripi janë sëmurë 52000 persona, ndërsa 16 kanë vdekur.
XS
SM
MD
LG