Ndërlidhjet

Irani akuzoi 3 amerikanët për spiunazhIrani i ka akuzuar tre shtetasit amerikanë për spiunazh.

Agjencia zyrtare e lajmeve IRNA citoi kryeprokurorin e Teheranit, Abas Xhafari Dolatabadi të ketë thënë se hetime janë duke vazhduar.

Tre amerikanët u paraburgosën nga rojet irakiane afër kufirit me Irakun në 31 korrik.

Qeveria e Shteteve të Bashkuara dhe familjet e tyre thanë se ata ishin duke bërë alpinizëm, kur gabimisht e kishin kaluar kufirin.

Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton tha se “nuk ka prova për të mbështetur kurrfarë akuze”.
XS
SM
MD
LG