Ndërlidhjet

Piratët rrëmbejnë anijen me kimikatePiratët somalezë kanë rrëmbyer një anije që transportonte kimikate nga Kuvajti drejt Afrikës së Jugut.

Në bordin e anijes ishin tre oficerë grekë dhe marinarë filipinas, numri i saktë i të cilëve nuk dihet.
XS
SM
MD
LG