Ndërlidhjet

Zagreb: Viktima e katërt e H1N1


Në Kroaci është verifikuar viktima e katërt e gripit të derrave. Deri më tash nga gripi i derrave në Kroaci kanë vdekur një 61-vjeçar, një vajzë 3 – vjeçare që lëngonte nga leukemia dhe një 62 – vjeçar i sëmurë nga diabeti.

Në Kroaci deri më tash janë regjistruar 2523 raste të gripit H1N1, ndërsa janë distribuar 100 mijë doza antivirale.

Përparësi me rastin e vaksinimit do të kenë të sëmurët kronikë, lehonat dhe punëtorët e shëndetësisë.
XS
SM
MD
LG