Ndërlidhjet

Kabul: Sulm vetëvrasës afër bazës amerikaneZyrtarët thanë se një sulmues vetëvrasës ka hedhur nëa erë automjetin e tij pranë njërës nga bazat më të mëdha ushtarake amerikane në Kabul.

NATO tha se në sulmin janë plagosur 19 persona, nëntë pjesëtarë civilë të NATO-s dhe 10 kontraktues civilë.

Baza Feniks ndodhet në afërsi të aeroportit të kryeqytetit afgan.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë talibanët.
XS
SM
MD
LG