Ndërlidhjet

Kinë-Rusi, forcim marrëdhënieshPresidentët e Kinës dhe Rusisë kanë vlerësuar pozitivisht raportet mes dy vendeve. Presidenti kinez ka kërkuar marrëdhënie më të ngushta mes dy vendeve.

Medvedev dhe Hu Xhintao u takuan gjatë forumit të Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor.
XS
SM
MD
LG