Ndërlidhjet

SHBA-Rusi: Shpejt pakti për armatiminPresidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë shprehën besimin se dy vendet do të kenë gati marrëveshjen për zvogëlimin e armëve bërthamore deri në fund të vitit.

Barak Obama dhe Dimitri Medvedev u takuan në margjinat e takimit ekonomik të vendeve të Azi-Paqësorit që po mbahet në Singapor.

Dy krerët e shteteve theksuan se çështjet teknike dhe politike të marrëveshjes mbeten për tu sqaruar.
XS
SM
MD
LG