Ndërlidhjet

Obama: Penjani t’i kthehet bisedimevePresidenti amerikan Barak Obama dhe homologu i tij koreano-jugor kanë kërkuar nga Koreja e Veriut t’i kthehet bisedimeve për programet bërthamore. Obama dhe Li i bënë thirrje Penjanit që t’i japë fund sjelljeve provokative.

Presidenti koreano-jugor tha se Koreja e Veriut mund të shpresojë për ndihma të fuqishme ekonomike nëse heq dorë nga programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG