Ndërlidhjet

Musavi: Qeveria të ndalë shantazhet


Lideri i opozitës në Iran, Mirhossein Musavi, ka ftuar qeverinë që të ndalë shantazhimin ndaj popullatës. Ai ka thënë se presionet dhe frikësimet nuk mund të ndalin opozitën në Iran, që siç ka thënë ai, është e gatshme të paguajë “çdo çmim” për binjet e veta politike. Komentet e Musavit vijnë pas goditjeve të qeverisë së Iranit, kundër zërave ndryshe, që pasuan revoltën pas zgjedhjeve presidenciale të 12 qershorit.
XS
SM
MD
LG