Ndërlidhjet

Hungari: Një i vdekur nga sulmi në universitetNjë student e ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur sot kur një person i armatosur ka hapur zjarr në qytetin universitar Pecs në jug të Hungarisë.

Agjencia hungareze e lajmeve MTI tha se policia e ka kapur sulmuesin 23 vjeçar, motivet e të cilit nuk dihen.

Zëdhënësi i universitetit gjithashtu tha se edhe sulmuesi ishte student në të njëjtin universitet.
XS
SM
MD
LG