Ndërlidhjet

Jeremiç shpreson GJND ta mbështesë SerbinëMinistri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç ka shprehur bindjen se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë do ta mbështesë përpjekjen e Serbisë në kundërshtimin e pavarësisë së Kosovës.

"Ne presim që ligji ndërkombëtar të ruhet. Pavarësia e Kosovës ishte thjesht ilegale, dhe ne i besojmë drejtësisë ndërkombëtare", tha Jeremiç për AFP.

Gjykata në Hagë nuk pritet të japë ndonjë vendim, por vetëm mendim këshilldhënës.
XS
SM
MD
LG