Ndërlidhjet

Sulmuesi i Bushit goditet me këpucëGazetari irakian, që u burgos pasi qëlloi me këpucë presidentin amerikan, u godit po me këpucë nga një gazetar irakian. Incidneti ndodhi në Paris derisa Muntazer al Zaidi po fliste për viktimat e luftës në Irak.

Mediat franceze raportuan se sulmuesi është një gazetar irakian, që ka jetuar në mërgim, dhe njihej si mbështetës i ndërhyrjes amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG