Ndërlidhjet

Rusi: Vriten dy policë në DagestanDy policë të trafikut janë vrarë sot në rapublikën e trazuar ruse të Dagestanit në Kaukazin Verior.

Ministria e brendshme citohet të ketë thënë sedy persona kishin ndaluar makinën para posbllokut të policisë dhe kishin hapur zjarr, duke i vrarë dy policët.

Përplasjet vdekjeprurëse ndërmjet rebelëve islamistë dhe forcave qeveritare janë të rëndomta në Dagestan, rajon kryesisht i banuar me myslimanë që kufizohet me Çeçeninë.
XS
SM
MD
LG