Ndërlidhjet

Berisha: Dekret ligjor për luftimin e mafiasKryeministri i Shqipërisë Sali Berisha deklaroi sot se do të nxjerrë dekret për të çmontuar dhe shpartalluar mafian në Shqipëri.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Berisha paralajmëroi ngritjen e një Këshilli Ligjor, i cili do të ndihmojë ekzekutivin në një betejë me zero tolerancë ndaj mafies dhe premtoi se nuk do të ketë ngjyra politike.

Mbrëmë Berisha e vazhdoi sulmin ndaj kryetarit të PS-së Edi Rama, të cilin e cilësoi si kryetar të një klani mafioz.
XS
SM
MD
LG