Ndërlidhjet

Trupat amerikane ofensivë në HelmandMarinsat amerikane dhe trupat afgane kanë nisur ofensivën e pare që nga koha kur presidenti Obama bëri publike strategjinë e re.
Sulmi ka nisur mëngjesin e së premtes në veri të provinces së Helmandit.

Sulmi synon ndërprerjen e rrugëve të komunikimit dhe furnizimit nga Helmandi për talibanët.

Deri tani nuk ka raporte për viktima.
XS
SM
MD
LG