Ndërlidhjet

Rusi-SHBA, po paktit të vjetërRusia tha se ka rënë dakord me Shtetet e Bashkuara për të ruajtur paktin aktual mbi kontrollin e armatimit bërthamor, deri në arritjen e një marrëveshje të re.

Në një deklaratë të lëshuar nga Kremlini në emër të presidentëve të Rusisë dhe SHBA-së thuhet se të dyja vendet do të punojnë në frymën e paktit aktual, derisa po punohet intensivisht për marrëveshjen e re.
XS
SM
MD
LG