Ndërlidhjet

Spanjë: H1N1, mutacion tek viktima e funditSpanja ka shënuar vdekjen e një pacienti nga virusi H1N1. Autoritetet spanjolle kanë theksuar se tek viktima virusi kishte pësuar mutacion.
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka theksuar se mutacion të këtij virusi janë vënë re në Brazil, Kinë, Japoni, Meksikë, Ukrainë dhe në Shtetet e Bashkuara.

Të njëjtat burime theksojnë se janë shënuar raste të prekjes nga gripi i derrave në Amerikën e Veriut, çfarë ofron shpres se situata pandemike po shkon drejt fundit.
XS
SM
MD
LG