Ndërlidhjet

Iran: Autoritetet i kërcënohen opozitësAutoritetet e Iranit u janë kërcënuar me masa më të ashpra shtypëse priotestuesve të opozitës, pas ditës së dytë të protestave antiqeveritare.

Raportet thonë se të martën pati përleshje në Universitetin e Teheranit ndërmjet protestuesve të studentëve të opozitës dhe përkrahësve radikalë të Qeverisë.

Njoftohet se prokurori i Teheranit ka thënë se nuk do të ketë mëshirë ndaj askujt që vepron kundër “sigurisë kombëtare”.
XS
SM
MD
LG