Ndërlidhjet

SHBA, Britania dhe Franca: Sanksione shtesë për IraninIrani mund të përballet me sanksione të reja nëse nuk përmbush menjëherë kërkesat e Kombeve të Bashkuara lidhur me programin bërthamor.

Deklarata u bë nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Ambasadori francez në OKB kërkoi sanksione të menjëhershme, derisa Rusia e Kina bënë thirrje për durim dhe përpjekje të shtuara diplomatike.
XS
SM
MD
LG