Ndërlidhjet

Kopenhagë: Arrestohen 68 demonstrantëPolicia në Kopenhagë ka arrestuar 68 persona gjatë demonstratave me rastin e konferencës të OKB mbi ndryshimet e klimës.

Grupet aktiviste u bënë thirrje përkrahësve të tyre që të çrregullojnë punën dhe mbledhjet e 15 korporatave dhe grupeve industriale, të cilat i akuzuan për “krim klimatik”.

Policia tha se aktivistët janë ndaluar sepse kanë shkaktuar probleme në qytet, por nuk ka pasur të lënduar.
XS
SM
MD
LG