Ndërlidhjet

Sudan: Lirohen paqeruajtësitDy paqeruajtës civilë u liruan nga rebelët në rajonin e Darfurit.

Paqeruajtësit, të cilët kaluan mbi 100 ditë si pengje, ishin pjesë e misionit ndërkombëtar të OKB-së dhe Unionit Afrikan në Darrfur.
XS
SM
MD
LG