Ndërlidhjet

Senati amerikan miraton paketën 1.1 trilionë dollarëSenati i Shteteve të Bashkuara ka miratuar 1.1 trilionë dollarë, ku përfshihen dhe rritjet e buxhetit për një numër fushash të aktivitetit të qeverisë amerikane.
Pritet që paketa e miratuar të kalojë tek presidenti për tu kthyer në ligj.

Rritja e shpenzimeve të miratuara ishte e nevojshme për të mbuluar nevojat e vendit të goditur nga recesioni, thanë ligjvënësit demokratë.
XS
SM
MD
LG