Ndërlidhjet

Papandreu: Greqia humbi besueshmërinëGreqia ka humbur besueshmërinë në planin ndërkombëtar dhe rrezikon të mbytet në borxhe, tha kryeministri grek Papandreu.

Duke folur para përfaqësuesve të biznesit ai tha se qeveria që drejton, në tre muajt e ardhshëm, do të marrë vendime që nuk janë marrë në disa dekada.

Borxhi i Greqisë ka arritur në vlerën e 300 miliardë eurove.
XS
SM
MD
LG