Ndërlidhjet

Kabul: Rritje e dhunës, vriten 3 ushtarë të NATO-sTre ushtarë të huaj dhe disa trupa afgane janë vrarë në incidente të ndara, njoftojnë zyrtarët afganë.

Dy ushtarë britanikë dhe dy ushtarë afganë kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi vetvrasës në provinën afgane të Helmandit. Një ushtar estonez është vrarë nga një shpërthimnë jug të Afganistanit.

Shefi i policisë afgane në Herat dhe tre truprojat e tij janë vrarë gjatë një sulmi ndaj tyre.

Dhuna në Afganistan gjatë këtij viti ka arritur nivelet më të larta që nga ndërhyrja ndërkombëtare në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG