Ndërlidhjet

Irak: 85 mijë $ për informatën rreth automjetit bombëKabineti i Irakut e miratoi planin që të ofrojë 85 mijë dollarë për informatat lidhur me automjetet bombë.

Kryeministri Nuri al-Maliki e shpalli planin një ditë pasi tre automjete bombë e tronditën Bagdadin.

Katër njerëz u vranë dhe 14 u plagosën në atë që u quajt vala e katërt e sulmeve të koordinuara në disa muaj.

Plani tani duhet të marrë pëlqimin e kabinetit.
XS
SM
MD
LG