Ndërlidhjet

Kina kundërshton akuzat britanike rreth klimësKina ka luajtur një rol “të rëndësishëm dhe konstruktiv” në bisedimet e zhvilluara gjatë takimit për klimën në Kopenhagë.

Deklarata e kryeministrit kinez, Ven Xhiabao, u bë pas akuzave britanike se Pekini ndihmoi në “mbajtjen peng” të negociatave maratonë në Kopenhagë.
XS
SM
MD
LG