Ndërlidhjet

SHBA: Senati voton sot reformën shëndetësoreSenati amerikan do të votojë sot për variantin e vetë të ligjit mbi kujdesin shëndetësor. Besohet se demokratët kanë shumicën e nevojshme për të miratuar propozimin dhe për të tejkaluar kundërshtimin e republikanëve. Pas miratimit në Senat duhet të kombinohet propozimi i miratuar me variantin nga Dhoma e Përfaqësuesve.

Presidenti Obama e ka bërë reformën shëndetësore përparësi të presidencës së tij. Organizata Botërore e Shëndetësisë e klasifikon të 37 në botë sistemin shëndetësor amerikan.

XS
SM
MD
LG