Ndërlidhjet

Iran: Dënohet me burg aktivisti i opozitësIrani ka dënuar me gjashtë vjetë burg ish zëdhënësin e qeverisë për propagandë kundër regjimit dhe për veprimtari kundër sigurisë kombëtare.

Vendimi i gjykatës theksonte se Ramezanzadeh ka mbështetur përfaqësuesin e opozitës në zgjedhjet e fundit presidenciale.
XS
SM
MD
LG