Ndërlidhjet

Obama nderon ushtarët jashtë atdheut


Presidenti amerikan Barak Obama dhe bashkëshortja Mishel në mesazhin e tyre të parë me rastin e Krishtlindjeve kanë nderuar ushtarët amerikanë “që janë larg familjeve dhe rrezikojnë jetët e tyre”.
“Jam i befasuar me gatishmërinë e juaj për t’u flijuar dhe dëshirën për të shërbyer”, ka thënë Obama në mesazhin dërguar gjithë ushtarëve të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG