Ndërlidhjet

Kujtohen 230 mijë viktimat e cunamitSot me lutje dhe ceremoni përkujtimore nderohen 230 mijë viktimat e cunamit në Oqeanin Indian.

Në provincën e Açes në Indonezi, e cila ishte më e prekura nga cunami, xhamitë mbajtën ceremoni lutjesh, derisa klerikët budistë kënduan dhe u lutën për viktimat.

Cunami i vitit 2004, një nga katastrofat më të rënda natyrore, u shkaktua nga një tërmet nënujor 9.3 ballë në bregdetin e Sumatrës.
XS
SM
MD
LG