Ndërlidhjet

Madrid: Spanja e merr presidencën e radhës së BE-së


Spanja sot e merr presidencën e radhës së Bashkimit Evropian, me një plan ambicioz për të gjetur dalje nga kriza ekonomike, për ta nxitur punësimin dhe rritjen ekonomike dhe me premtimin për mbështetje të vendeve të Ballkanit për integrime evropiane.

Poashtu, është paralajmëruar se Spanja, 10 vite pas samitit BE-Ballkani Perëndimor në Zagreb, do ta organizoj një takim të tillë të nivelit të lartë në muajin maj në Sarajevë.
XS
SM
MD
LG