Ndërlidhjet

Shtyhet për shkurt takimi Holifild - Bota
Takimi i boksit ndërmjet Ivander Holifildit dhe Fransis Botës për titullin e kampionit në kategorinë e rëndë në versionin WBF është shtyrë për fundin e muajit shkurt.
Takimi do të zhvillohet më 20 shkurt në Kampalë dhe jo më 16 janar siç ishte planifikuar fillimisht.
Holifildi 47 – vjeçar ka fituar 5 nga 12 takimet e fundit, ndërsa 2 takimet e fundit i ka humbur nga Valuev dhe Ibragimov.
Bota në tetor ka rikthyer titullin e kampionit në versionin WBF pas barazimit me kubanezin Padro Karion.
XS
SM
MD
LG