Ndërlidhjet

Jemen: Rihapen ambasadat e Britanisë dhe FrancësAmbasadat britanike dhe franceze në Jemen sot janë rihapur pasi disa ditë qëndruan mbyllur për shkak të kërcënimeve nga një sulm terrorist.

Ambasada amerikane gjithashtu mpërkohësisht u mbyll, por dje e rifilloi punën pasi njoftoi se forcat e sigurisë së Jemenit kishin adresuar “një fushë specifike të shqetësimit” në kryeqytetin Sana.

Mbyllja e ambasadave u nxit nga paralajmërimet për sulme të mundshme të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG