Ndërlidhjet

Jemen: Arrestohen tre militantë të Al KaidësMinistria e Brendshme e Jemenit tha se ka arrestuar tre militantë të dyshuar të Al Kaidës, të cilët ishin plagosur në vërsuljen e dy ditëve më parë afër kryeqytetit Sana.

Policia nuk dha detaje për identitetin e të arrestuarve.

Vërsuljet e së hënës kur u vranë dy militantë u ndërmorrën pasi ambasada amerikane dhe disa tjera evropiane u mbyllën për shkak të kërcënimeve nga ndonjë sulm i Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG