Ndërlidhjet

Gjeorgji, Rusi: Fluturon aeroplani i parë, pas luftës


Një aeroplan i kompanisë ajrore të Gjeorgjisë sot më vonë gjatë ditës, parashihet të fluturoj nga Tbilisi për në Moskë.

Ky do të jetë fluturimi i parë ndërmjet dy vendeve, prej se Gjeorgjia dhe Rusia zhvilluan një luftë të shkurtër, në gusht tëvitit 2008.
XS
SM
MD
LG