Ndërlidhjet

Afganistan: Raketat goditën ndërtesën e konsullatës amerikane


Raketat e hedhura në ndërtesën në të cilën do të vendoset konsullata e Shteteve të Bashkuara në qytetin Herat në Afganistan, kanë dëmtuar dy kate, por nuk kanë shkaktuar viktima në njerëz.

Shefi lokal i policisë, Akramudin Javar, tha se “dy raketa e kanë goditur katin e tretë dhe të katërt”.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kabul e ka konfirmuar incidentin në hapësirën e konsullatës, por nuk ka dhënë ndonjë detaj.
XS
SM
MD
LG