Ndërlidhjet

Jemen: Ministri i jashtëm gjerman në vizitë të papritur


Ministri i jashtëm gjerman, Guido Vestervelle, arriti sot në Jemen, në një vizitë të paparalajmëruar.

Ndër çështjet, që ai me gjasë do t’i diskutoj, janë përpjekjet për lirimin e familjes gjermane prej pesë anëtarësh dhe një britaniku, të rrëmbyer qershorin e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG