Ndërlidhjet

Irani e Siria diskutojnë konfliktin izrealito-palestinezMinistri i jashtëm i Iranit, Mançur Motaki, ka arritur në Siri për bisedime me udhëheqësit vendorë, drejtuesit politikë në mërgim të palestinezëve dhe me Hezbullahun.

Konflikti izrealito-palestinez dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Irak do të jenë temat kryesore të takimeve të Motakit me shefin e diplomacisë dhe presidentin sirian.
XS
SM
MD
LG