Ndërlidhjet

Erdogan takohet me PutininKryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka filluar sot një vizitë dyditore në Rusi.

Në qendër të vizitës do të jenë bashkëpunimi në fushën e energjisë, atë ekonomike dhe të sigurisë. Erdogan do të takohet dhe me homologun e tij rus Vladimir Putin.

Vitin e kaluar Putini e siguroi Ankaranë se gazpërcjellësi “Rryma e Jugut” do të kalojë nën ujërat turke në Detin e Zi e më pas përmes Bullgarisë e Serbisë drejt tregjeve evropiane.
XS
SM
MD
LG