Ndërlidhjet

Radio Evropa e Lirë, program të ri për rajonin kufitar afgano-pakistanezNga nesër Radio Evropa e Lirë do të fillojë transmetimin e një programi të ri dedikuar rajonit kufitar afgano-pakistanez. Emisionet do të transmetohen në dialektin lokal pashtun, derisa radioja e re quhet Mashall.

“Ka nevojë urgjente për informacione objektive në zonën fisnore të Pakistanit”, tha i dërguari amerikan për rajonin Riçard Hollbruk.

Ai shtoi se “angazhimi i radios Mashall, për një gazetari profesionale në gjuhën lokale, është një kontribut i rëndësishëm drejt paqes, pajtimit dhe demokracisë në rajon”.
XS
SM
MD
LG