Ndërlidhjet

Iran: Hakmarrje ndaj IzraelitIrani deklaroi se do të hakmerret ndaj Izraelit si pasojë e vrasjes së profesorit iranian të fizikës javën e kaluar. Shkencëtari iranian u vra në afërsi të shtëpisë së tij nga një shpërthim.

Zyrtarët iranianë kanë fajësuar një grup opozitar në mërgim për vrasjen, grup i cili, sipas Teheranit, ka vepruar për interes të Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG