Ndërlidhjet

Pekin: Firmat e huaja të respektojnë ligjet kinezeFirmat e huaja, përfshi dhe Google, duhet të respektojnë ligjet dhe traditata kineze, deklaroi Ministria e Jashtme e Kinës.

Deklarata vjen një javë pasi gjiganti i kërkimeve në internet Google, tha se mund të tërhiqet nga tregu kinez për shkak të sulmeve në internet dhe censurës.

Kjo është hera e parë që diplomacia kineze i referohet direkt rastit Google.
XS
SM
MD
LG