Ndërlidhjet

Kosovë: Shënohet katër-vjetori i vdekjes së Rugovës


Në Kosovë sot shënohet katër-vjetori i vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova.

Udhëheqës institucionesh dhe drejtues partish politike do ta shënojnë këtë ditë me homazhe dhe një akademi përkujtimore, e cila do të mbahet nën patronazhin e presidentit të Kosovës, Fatmir Sejdiu.

Katër vjet më parë, më 21 janar të vitit 2006, presidenti i parë i Kosovës, Ibrahim Rugova, ndërroi jetë, pas një beteje me kancerin në mushkëri.
XS
SM
MD
LG